Anunț: ședință de instruire a lotului pentru Concursul Național„Ionel Teodoreanu”, Iași

Marți, 15.05.2018, ora 9,00, la sediul IȘJ Gorj, se va desfășura ședința de instruire a elevilor care vor participa la Concursul Național „Ionel Teodoreanu”-2018.
La ședință vor participa elevii și părinții /reprezentanții legali ai elevilor.

BEURAN ALEXANDRA, clasa a V-a, ȘCOALA GIMNAZIALĂ„ALEXANDRU ȘTEFULESCU”, TG-JIU
COSACU ANASTASIA, clasa a VI-a, ȘCOALA GIMNAZIALĂ„CONSTANTIN SĂVOIU”, TG-JIU
VIJULAN RALUCA MIHAELA, clasa a VII-a, ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 MOTRU
BLIDEA ŞTEFANIA, clasa a VIII-a,ȘCOALA GIMNAZIALĂ„ALEXANDRU ȘTEFULESCU”, TG-JIU
LAZĂR ANDREI ARIANA MARIA,clasa a VIII-a, COLEGIUL NAȚIONAL„TUDOR VLADIMIRESCU”, TG-JIU
PROFESOR ÎNSOȚITOR:COSACU MARCELA

Rezultate înregistrate la etapa județeană a Concursului „Tinere condeie” -2018

Lucrările elevilor care au obținut premiile I, II și III vor participa la etapa națională a competiției.

Secțiunea POEZIE:
PREMIUL I:
IOANA TOLORGĂ, CNSH TG-JIU
VICTOR CIOBANU, CNET TG-JIU
PREMIUL AL II-LEA:
BIANCA PARA, CNET
BIANCA PATRICIA BESOI, COLEGIUL TEHNIC„GHEORGHE MAGHERU” TG-JIU
PREMIUL AL III-LEA:
TANIA DOBRE, CNET
DAIANA STĂNUȘOIU, CNTV
ALEXANDRU MARIAN PÎRVULESCU, ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN SĂVOIU” TG-JIU
MENȚIUNI:
MIHNEA POPESCU, CNTV
PREJBEANU ION IRINEL, ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUMBEȘTI-JIU
CRISITNA IONESCU, CNTV
ULARU NARCIS, CNTV
ALEXANDRA BÎRZAVĂ , ȘCOALA GIMNAZIALĂ LELEȘTI
ANDREEA RALUCA ARGEȘEANU, COLEGIUL TEHNIC„GHEORGHE MAGHERU” TG-JIU

SECȚIUNEA DRMATURGIE:
PREMIUL I
EUGENIA MIHAELA MIULESCU, COLEGIUL TEHNIC„GHEORGHE MAGHERU” TG-JIU
PREMIUL AL II-LEA nu a fost acordat.
PREMIUL AL III-LEA:
ALEXANDRA ZAHARIA,LICEUL TEORETIC NOVACI
MENȚIUNI:
BIANCA DOBROMIR, CNET
DRAGOȘ STROIE IOAN, CNTV

SECȚIUNEA PROZĂ:
PREMIUL I:
ALEXANDRA TOMESCU, LICEUL TEORETIC NOVACI
PREMIUL AL II-LEA:
ROXANA EMILIA RACOVIȚĂ, ȘCOALA GIMNAZIALĂ LELEȘTI
PREMIUL AL III-LEA:
IOANA TEODORA CÎRNU, CNTV
ANA SANDRA CORNOIU, CNET

SECȚIUNEA ESEISTICĂ:
PREMIUL I:
BIANCA DOBROMIR, CNET
IOANA TOLOARGĂ, CNSH
PREMIUL AL II-LEA:
MIRELA MIHAI, CNTV
BIANCA PARA, CNET
PREMIUL AL III-LEA:
ROBERTA PÂRVULESCU, CNTV
BIANCA FIRAN, CNTV
MENȚIUNI:
GEORGIANA PARA, CNET
ANDRADA ȚÎRCĂ, CNTV,
ANA SANDRA CORNOIU, CNET

Activități ale cercurilor metodice ale profesorilor de limba și literatura română(liceu)

Marți, 24.04.2018, începând cu ora 9,00, la Colegiul Național„George Coșbuc” din Motru, se vor desfășura activitățile Cercului pedagogic coordonat de doamna prof.dr. ELENA ROATĂ.
Marți, 8.05.2018, începând cu ora 9,00, la Colegiul Tehnic Mătăsari, se vor desfășura activitățile Cercului pedagogic coordonat de doamna prof.dr. LUMINIȚA DIMA.