Ședința de instruire a loturilor (Olimpiada de LIngvistică, Concursul „Cultură și spiritualitate românească”,Olimpiada „Universul cunoașterii prin lectură”, Concursul „Ionel Teodoreanu”)

Ședința de instruire va avea loc mâine, 7 mai 2019, în amfiteatrul Colegiului Național „Spiru Haret”, Tg-Jiu, începând cu ora 9,00.
La ședință vor participa elevii, părinții elevilor minori și profesorii însoțitori:
ELEVII:
1
LATU M.D.ANTONIA MĂLINA, clasa a X-a COLEGIUL NAȚIONAL „GEORGE COȘBUC”, MOTRU
2
ROSCA L.C.RUXANDRA, clasa a XI-a COLEGIUL „GHEORGHE TĂTĂRESCU”, ROVINARI
3
POPESCU C.DARIA clasa a VI-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SFÂNTUL NICOLAE”, TG-JIU
4
TOMA I. ALEXANDRA clasa a VIII-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SFÂNTUL NICOLAE”, TG-JIU
5
Bratu Mihai, clasa a VIII-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN SĂVOIU”,TG-JIU
6
Dobre Alexia, clasa a XI-a COLEGIUL NAȚIONAL „Ecaterina Teodoroiu”,TG-JIU
7
Soare Mihai, clasa a XII-a COLEGIUL NAȚIONAL „Tudor Vladimirescu”TG-JIU
8
Tudorescu Octavian, clasa a V-a COLEGIUL NAȚIONAL„Tudor Vladimirescu”,TG-JIU
9
ȚIVLEA VIVIANA,clasa a V-a ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,, CONSTANTIN SĂVOIU”, TG-JIU
10
UNTARU RALUCAȘCOALA GIMNAZIALĂ ,clasa a VI-a, CONSTANTIN SĂVOIU”, TG-JIU
11
ILIN AMALIA,clasa a VII-a, ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU ȘTEFULESCU”, TG-JIU
12
BERLESCU MARIA MAGDALENA, CLASA A VIII-A, ȘCOALA GIMNAZIALĂ LIHULEȘTI
13
TUNARU VALENTIN OVIDIU, CLASA a V-a, LICEUL TEHNOLOGIC BÎLTENI
14
CALDARUSE ANA MARIA,CLASA a VI-a, ȘCOALA GIMNAZIALĂ URECHEȘTI
15
ANTOHI ANDRADA GEORGIANA, CLASA a VII-a, ȘCOALA GIMNAZIALĂ GRIGORE GEAMĂNU TURCINEȘTI
16
MANONIU FLAVIA clasa a VIII-a, LICEUL TEHNOLOGIC “CONSTANTIN BRÂNCUŞI” PEŞTIŞANI

Profesorii însoțitori:
RĂCEANU DANUBIA, LICEUL TEHNOLOGIC BÂLTENI
GIURGIULESCU IRINA, COLEGIUL NAȚIONAL„TUDOR VLADIMIRESCU” TG-JIU
ANDREI STELUȚA, ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SFÂNTUL NICOLAE”, TG-JIU
ROȘCA VALERIA, COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE TĂTĂRESCU”, ROVINARI

Concursul județean „Cititul dăunează grav inculturii”2019

Concursul județean de creație „Cititul dăunează grav inculturii” se desfășoară în patru secțiuni:
1.Secțiunea Poezie
2.Secțiunea
Proză
3.Secțiunea
Dramaturgie
4.Secțiunea
Eseu liber(Tema acestei secțiuni este „Cărțile care ne-au făcut oameni”
Lucrările vor fi expediate până la data de 31 aprilie 2019 pe adresa electronică citituldauneaza@gmail.com
Pentru alte detalii consultați afișul atașat.

CITITUL AFIS 2019

Şedinţa de instruire a loturilor

Marţi, 16 aprilie 2019, la ora 9,00, la sediul Inspectoratului Şcolar Judeţean Gorj, va avea loc întâlnirea cu elevii care vor reprezenta judeţul Gorj la etapa națională a Olimpiadei de limba si literatura română(liceu si gimnaziu) şi a Olimpiadei de limba latină.
Elevii minori vor fi insoţiţi de părinți.La sedinţă vor participa şi profesorii însoțitori:ADAM DELIA, ALBADI ANDREEA şi COSACU MARCELA.

Repartizarea elevilor în săli la Concursul Național Interdisciplinar CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

Elevii vor intra în săli până la ora 9,30 și vor avea asupra lor carnetul de elev./ carte de identitate.Proba scrisă va dura 2 ore. Profesorii asistenți vor fi prezenți la Școala Gimnazială „Constantin Săvoiu” din Tg-Jiu, la ora 9,00.
Profesorii evaluatori vor începe activitatea la ora 13,00.

REPARTIZAREA ELEVILOR ÎN SĂLI